MOTOBIKE 2024

25.03.2024

Önceki yıllardan farklı olarak bu kez İstanbul Fuar Merkezi’nin 5, 6, 7 ve 8. salonlarında 300’den fazla markaya ev sahipliği yapan, MOTED ve MOTODER desteği ile organize edilen MOTOBIKE Istanbul 2024, 4 gün boyunca toplam 134.938 motosiklet ve bisiklet tutkununu ağırladı.

Motosiklet ve bisiklet modellerinden aksesuar ve ekipmanlara kadar geniş bir yelpazede binlerce ürünün sergilendiği fuar, aynı zamanda açılış gününden kapanışına kadar eğitim programları, söyleşiler, sunumlar, yarışmalar, çekilişler ve bakım atölyeleri ile Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından fuara gelen misafirlerine dopdolu bir deneyim yaşattı. 20.000 m² büyüklüğündeki net sergi alanı ile tüm zamanların en büyük MOTOBIKE Istanbul fuarı olma özelliğini taşıyan fuarda, iki teker tutkunlarının heyecanla beklediği dünyaca ünlü markalar ve Türkiye pazarına giriş yaparak iş hacmini büyütmek isteyen üretici firmalardan oluşan Çin ve Pakistan ülke pavilyonları, hem ziyaretçiler hem de diğer katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü..

Tebliğin amacı, belirli gümrük tarife istatistik pozisyonlarına sahip olan elektrikli araçların ithalatını düzenlemek olarak açıklandı. Bu düzenleme, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 445'inci maddesi ve 3350 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla yürürlüğe giren İthalat Rejimi Kararı'na dayanılarak hazırlandı.

Fuarda motosiklet, bisiklet ve aksesuarların yanı sıra, T.C. İçişleri Bakanlığı himayesinde Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü, sektörel dernekler ve custom motosiklet atölyeleri de yer aldı. Motosiklet dünyasının duayen isimlerinden eğitmen Zafer Akçay, Akbank’ın katkılarıyla hazırlanan MOTOBIKE Academy programı kapsamında motosiklet severlerle fuar boyunca bir araya gelerek güvenli sürüş üzerine sunumlar gerçekleştirdi ve izleyenlerin sorularını yanıtladı. MOTOBIKE Academy programında ayrıca Serkan Özdemir, Yosi Mizrahi, Onur Çakı ve Saliha Özkan gibi ünlü isimler yer alırken, sosyal medya fenomenleri Motorcu Muhabbeti ve Kolaçan da sevenleriyle bir araya geldi. Ömer Faruk Günay ve Sefa Aynal tarafından motosikletli polis timlerinin tanıtımı ve eğitim süreçleriyle ilgili bir sunum yapılarak hem sürücüler bilgilendirildi, hem de motosiklet tutkunu gençlere yönelebilecekleri bir meslek tanıtıldı.

MOTOBIKE Istanbul 2024 ana sponsoru Motul, MOTOBIKE Academy sponsoru Akbank, radyo sponsoru Power App, fuar alanındaki stantlarında ziyaretçilerle bir araya gelerek ürün ve hizmetlerini tüm detaylarıyla tanıtma imkanı buldular, sürpriz etkinlik ve çekilişlerle ziyaretçilere renkli anlar yaşattılar. Ziyaretçiler, 2024 fuarında ilk kez MOTOBIKE Istanbul resmi mobil uygulamasını kullanarak katılımcı listelerine, iletişim bilgilerine, salon planlarına, etkinlik programına, haber ve duyurulara cep telefonlarından ulaşma imkanı buldular.

Kaynak: motobike-istanbul.tr.messefrankfurt.com


Selamlar Köyü Selamlar Mevkii, OSB 1. Sokak Blok No: 10, 81850 Gümüşova/Düzce
0501 093 6829
info@motoder.org

Motoder | Copyright © 2019